Дневни Архиви: 10/08/2020 | 15:36

Акционата крими серија „Транспортер“ со Крис Венс сега и на Fox Crime

По Сител и Канал 5, сега познатата акциона серија “Транспортер” и на Фокс Крајм, од понеделник до петок во 23.55 часот, со репризни изданија наредниот ден во 11 часот наутро и 19 часот попладне. Серијата е адаптација на француската трилогија на филмови за транспортерот кој беше толкуван од Jason Statham. …

Повеќе »

Познатиот американски ситком „Сите го сакаат Рејмонд” на Fox Life

“Сите го сакаат Рејмонд” (англиски: Everybody loves Raymond) е американски ситком емитуван на телевизијата CBS од 1996 до 2005. Заедно со Сајнфелд, Пријатели, Фрејзер и други, се смета за еден од најпознатите американски ситкоми. Серијата се врти околу секојдневниот живот на итало-американецот Реј Барон, писател на спортска колумна во весник, …

Повеќе »

Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox Crime

Од сега ќе имате ексклузивна можност да следите и објава за сите серии кои ги прикажува популарниот Фокс Крајм. Епизодите се однесуваат до недела (16 август 2020): ЗЛОСТОРНИЧКИТЕ ИГРИ НА АГАТА КРИСТИ – 2. сезона Термини на емитување : понеделник – петок 06:00 ( премиера ), 14:00 и 04:25 ( …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!