Дневни Архиви: 17/08/2020 | 10:42

Прајмтајм на Фокс со американскиот крими процедурал „Стамптаун“

Од 17 август во 21 часот на кабловскиот Фокс ќе ја следиме американската серија “Стамптаун”, чии репризни изданија се наредниот ден во 12.40 часот. Серијата е базирана на истоимената серија стрипови на Грег Рака, Метју Саутворт и Џастин Гринвуд, а Џејсон Ричман ги адаптираше стриповите во телевизиската серија на ABC. …

Повеќе »

Фото | Гоце од Телма ја запроси својата девојка на охридско зајдисонце

Гоце Андреевски, водителот од телевизија Телма ќе “рипне во тавче”. Водителот кој ни е познат од “Утринска на Телма” и “Црвена линија”, а претходно и по контактните емисии на Алфа, минатиов викенд ја запроси својата девојка Даниела. Романтичното запросување се случи на нивниот летен одмор во Охрид, а убавите фотографии …

Повеќе »

Почнува 10-тиот фестивал за народна култура „Пображење“ во Вевчани

Во Вевчани започнува 10-тиот по ред Фестивал на народна култура ,,Пображење” во организација на Културно Уметничкото Друштво ,,Дримкол” од Вевчани. Оваа година поради пандемијата со Корона вирусот, програмата е редуцирана и прилагодена во согласност на новонастанатата ситуација и ќе се реализира под строги мерки и протоколи пропишани од министерството за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!