Дневни Архиви: 24/08/2020 | 20:32

Контроверзниот норвешки трилер на Ју Несбе, „Окупирани“ на Телма

Нова скандинавска трилер серија на Телма, од понеделник до четврток во 20.40 часот. “Окупирани” е контроверзен политички трилер кој доаѓа од перото на најчитаниот и најпопуларен норвешки автор на крими романи, Ју Несбе. Воедно се смета за најскапо снимена продукција во Норвешка. Во Норвешка на власт доаѓа радикална партија за …

Повеќе »

„Горчлива одмазда“ – нова португалска новела на Телма во 17:30 часот

“Горчлива одмазда” е португалска теленовела која ја доби интернационалната награда ЕМИ за најдобра теленовела во 2018-та година. Ексклузивно сега и во Македонија. Снимана е во Португалија и Бразил, а дел од сцените и во Мадрид, Шпанија. Oд понеделник до петок во 17.30 часот се емитува на Телма телевизија, а репризните …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!