Дневни Архиви: 28/08/2020 | 20:47

Видео | Се сеќавате ли на воведната шпица на „Млади бунтовници“?

Поминаа скоро 17 години од почетокот на најголемиот тинејџерски феномен во Македонија – аргентинската серија “Млади бунтовници”. Серија која предизвика невидено внимание кај младата публика и се смета за најгледана програма за млади во историјата на македонските телевизии. Миа, Мануел, Марица, Пабло беа само дел од средношколците со кои се …

Повеќе »

Skopje Calling 2020 на 12-ти септември open-air на стадионот АРМ

За петтото јубилејно издание на SKOPJE CALLING Festival кое ќе се одржи на 12-ти септември на стадионот на АРМ- open air, Авалон се реши вниманието да го насочи кон пионерите и кон младите сили на домашната музичка сцена. Бирајќи внимателно, создадоа оргинална и избалансирана комбинација на креативност, свежина и традиција…, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!