Дневни Архиви: 04/08/2020 | 21:54

Ендер од „Забрането јаболко“ ќе ја гледаме и во нова серија на Сител

Очигледно еден од омилените ликови во последните месеци на македонските гледачи е бескруполозната и опасна фам фатал Ендер од турската сапуница “Забрането јаболко”. 46 годишната турска актерка е позната особено и како пејачка во Турција, а потекнува од музичко семејство кое интерпретира фолк-поп музика. Шевал Шам привлече огромно внимание во …

Повеќе »

ААВМУ: Советот на агенцијата одлучува без какво било влијание

Советот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги категорично ги отфрла наводите на Здружението на новинари на Македонија дека директорот на Агенцијата, на седницата одржана на 15 јули се обидел да влијае на членовите на Советот, да донесат одлука на штета на телевизите Алсат-М и ТВ Телма. Советот на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!