Почетна / Сапуници / Ендер од „Забрането јаболко“ ќе ја гледаме и во нова серија на Сител

Ендер од „Забрането јаболко“ ќе ја гледаме и во нова серија на Сител

Очигледно еден од омилените ликови во последните месеци на македонските гледачи е бескруполозната и опасна фам фатал Ендер од турската сапуница “Забрането јаболко”.

46 годишната турска актерка е позната особено и како пејачка во Турција, а потекнува од музичко семејство кое интерпретира фолк-поп музика.

Шевал Шам привлече огромно внимание во пошироката јавност токму со улогата на Ендер, големата дама и досетлива богаташка во хит серијата “Забрането јаболко”…

…а пред да ја снима оваа серија, глумеше главна улога во “Бодрумска приказна”.

Нејзината улога во претходната серија е сосема поинаква од таа на Ендер, затоа што таму е скромна и обична жена, за која интригите не се пат кон славата и богатството.

Како ќе се покаже Ендер во таква улога, гледаме секој викенд на Сител во новата летна ‘посластица’ за една “Бодрумска приказна”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од …

error: Содржината е заштитена!