Дневни Архиви: 07/08/2020 | 21:25

Масакрот на европските доселеници е тема на новата серија на NG

Нова мини серија на National Geographic секоја недела во 21 часот (по две епизоди). “Barkskins” е базирана на истоимениот бестселер на Њујорк Тајмс и е добитничка на Полицеровата награда Ени Пру. Историската драма го истражува мистериозниот масакр на европските доселеници во 1690 година во Нова Франција. Имало многу осомничени во …

Повеќе »

Видео | „Последната експедиција” повикува на „Охридско море”

Новиот сингл на „Last Expedition” – „Одиме на Охридско море” е веќе во радискиот етер. Станува збор за четврти сингл на „Експедицијата”, кој го најавува нивниот четврти студиски албум, до крајот на 2020-та. – „Сакале – нејќеле ние полека дојдовме до пола албум. Сингловите ‘Hey Ho’, ‘Срце со себе’ и …

Повеќе »

Deeper underground festival наместо во Охрид, ќе се одржи во Скопје

Историски тешки времиња бараат историски напори, па затоа и Авалон се надева дека новата одлука ќе резултира со навистина историски успешен настан во ова неверојатно тешко време. Од логистички причини: избегнување на гужви, паркинг и можност за 100% спроведување на протоколите, Авалон Продукција заедно со менаџментот и артистите на фестивалот, …

Повеќе »

„Бодрумска приказна“, нова семејна викенд драма на Сител телевизија

Во наредните месеци на телевизија Сител секоја сабота и недела во 21.30 часот ќе се емитува турската надсинхронизирана драма “Бодрумска приказна”. Приказна од источниот брег на Белото море за животот на една фамилија, обвиен со мали и големи тајни, кои ќе заживеат со секоја нова случка, во секое утро, секој …

Повеќе »

На другите тв одат премиери – само ТВ 24 со репризи, сега и „Афера“

Психолошката драмска серија “The affair” повторно на ТВ 24, секој викенд во 22.30 часот. Наместо нова серија, ТВ 24 реши повторно да репризира серии ова лето, и тоа се репризираат буквално сите, веќе претходно емитувани. За разлика од ТВ 24, сите останати телевизии емитуваат премиерна програма. За ппотсетување, „Афера“ ги …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!