Почетна / Телевизија / Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува:

– Актери – 6 (Мажи и жени за актерска игра на сет и надсинхорнизација во студио)
– Директор на фотографија – 1 (За работа на сет)
– Тонски инжинер – 2 (Тонски снимател на сет и Дизјанер на звук и музика вo постпродукција)
– Осветлител (Гафер) – 1
– Продуцент на сет (Лајн продусер) – 1
– Режисер (Филм и Телевизија за работа на сет) – 1

Огласот е за вработувања во телевизијата, не за хонорарни соработници. Секој заинтересиран може да испрати CV со кратко мотивациско писмо на alfatv@alfa.mk.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

error: Содржината е заштитена!