Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Пријавете се за учество во новиот квиз „20 секунди“ на МРТ 1

Пријавете се за учество во новиот квиз „20 секунди“ на МРТ 1

Oваа есен на првиот канал на МРТ со емитување започнува нов домашен квиз “20 секунди”. Во тек се пријавувањата за квиз шоуто, а веќе во август ќе започнат снимањата.

Доколку сакате да го испробате вашето знаење и да ги покажете своите познавања од повеќе области, пријавете се за учество на телефонскиот број 075 272 390 или со испраќање на Вашите лични податоци на 20sekundikviz@gmail.com

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турските ѕвезди ќе готват во „Кујната на Арда“, ново дневно шоу на Канал 5

Од понеделник до петок по вестите во 15 часот ќе се емитува ново кулинарско шоу …

error: Содржината е заштитена!