Почетна / Забава / Видео | Лејди Гага и Ариана Гранда со нова заедничка песна „Rain on me“

Видео | Лејди Гага и Ариана Гранда со нова заедничка песна „Rain on me“

Промовирана е „Rain On Me“, заедно со видео запис, новата дуетска песна и прва соработка на големите светски пејачки Лејди Гага и Ариана Гранде.

Песната е дел од шестиот студиски албум на Лејди Гага, насловен „Chromatica“, кој ќе биде објавен на 29 мај. Во продолжение погледнете го видео спотот на Гага и Ариана :

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јапонски оперски пејач ја отпеа познатата „Земјо македонска“

Врвниот јапоснки оперски пејач, Казухиро Котецу е вљубеник во Македонија и македонската песна. Тој на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!