Почетна / Серии / Видео | Запознајте го Матеј, нашиот „Зоки Поки“ од новата серија на МТВ

Видео | Запознајте го Матеј, нашиот „Зоки Поки“ од новата серија на МТВ

Многу смеа, малку страв, но и дружба, маскирање, играње, вежбање паралелно со јадење, восхит, истражување, учење, гушкање, криенка, љубов, сништа и бујна фантазија најавуваат ликовите во новата домашна серија “Зоки Поки”.

Придружете им се во авантурите на Зоки Поки, Лидија „Лидиди“, Боки „Бокимен“ и Гоки „Горила“ од 4 мај на првиот канал на МТВ.

 

Во продолжение, запознајте се со нашиот Зоки Поки, младиот актер Матеј Настевски. Матеј открива што е љубов, кој му е омилен, а кој најтежок предмет во школо, дали повеќе сака ванила или чоколадо, кој спорт му е најзабавен, кој стрип го сака најмногу, дали рециклира, дали има симпатија и други интересни факти.

Запознавање со Зоки (Матеј Настевски)

Запознај се со нашиот Зоки Поки, младиот актер Матеј Настевски 😊Матеј открива што е љубов, кој му е омилен, а кој најтежок предмет во школо, дали повеќе сака ванила или чоколадо, кој спорт му е најзабавен, кој стрип го сака најмногу, дали рециклира, дали има симпатија и други интересни факти <3Авантурите на Зоки Поки почнуваат наскоро!📺 МТВ 1👉 4 мај 2020🕗 20:15

Gepostet von Зоки Поки am Donnerstag, 16. April 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!