Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Наскоро продолжуваат емисиите на Гранд во Македонија?

Наскоро продолжуваат емисиите на Гранд во Македонија?

На Ваше големо задоволство, се враќаат “Ѕвездите на Гранд” и “Никогаш не е доцна” на малите екрани. Најгледаните телевизиски емисии ќе ги вивнат повторно до небо рејтинзите за викендите, а гледачите ќе уживаат и ќе се забавуваат со српските риалити музички шоуа.

Во интервју за Музика24, директорот на Канал 5 зборува за причините поради кои овие емисии повеќе нема да се емитуваат на Канал 5 и открива дека наскоро емисиите на Гранд продукција ќе се емитуваат на друга национална телевизија.

Повеќе за тоа, прочитајте во интервјуто на Мирчевски, дадено за порталот Музика24.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител со емисија за здравје по теркот на оние на Телма, ТВ 24 …

Пред околу петнаесетина години, Канал 5 телевизија започна со емитување на емисија за здравје, во …

error: Содржината е заштитена!