Почетна / Забава / Видео | Нашиот DJ и продуцент Мицкоски со нова трака за Роџер Санчез

Видео | Нашиот DJ и продуцент Мицкоски со нова трака за Роџер Санчез

Македонскиот DJ и продуцент Деан Мицкоски, кој живее и работи во Њуjорк, деновиве издаде нова трака за светски реномираниот ,,Stealth Recording” во сопственост на легендарниот Roger Sanchez.

Погледнете го видеото со директна поддршка од Roger Sanchez за нашиот продуцент :

Dean Mickoski – Africanism – Stealth Records

This week Dean Mickoski brings his track 'Africanism' on my label Stealth Records part of Rituals Vol 2… Available now on all platforms – http://lnk.to/stealth195 😎

Gepostet von Roger Sanchez am Freitag, 24. April 2020

Досега има издадено траки за добро познатите продуцентски куќи ,,Subliminal Records” во сопственост на Erick Morillo и ,,Amada Music” на Armin van Buuren.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!