Почетна / Серии / Видео | Ова е Гоки од „Зоки Поки“, среќно дете и мајстор за видеоигри

Видео | Ова е Гоки од „Зоки Поки“, среќно дете и мајстор за видеоигри

Тој е среќно и весело дете. Многу сака да другарува, се разбира од техника, а мајстор е за видеоиграта „Фортнајт“ (Fortnite).

Со овие зборови младиот актер Матеј Зимбаков го опишува Гоки ‒ ликот што го игра во детската ТВ-серија „Зоки Поки“, која е новата продукција на Македонската телевизија. Тој признава дека не се разликуваат многу со Гоки од приказната на писателката Оливера Николова.

И на двајцата другарството им е многу важно и сакаат да им помагаат на сите. Краткото интервју со Гоки од “Зоки Поки”, погледнете го во продолжение :

Запознавање со Гоки (Матеј Зимбаков)

Запознај се со нашиот Гоки (Матеј Зимбаков) 😊Матеј зборува за предметите во школо кои ги сака најмногу и најмалку, открива кој спорт му е омилен, за кого навива, која видео игра е најдобра за него, дали бира ванила или чоколадо, која книга и лик од книга му оставиле најмногу впечаток, дали има симпатија и други забавни детали. <3Авантурите на Зоки Поки почнуваат наскоро!📺 МТВ 1👉 4 мај 2020🕗 20:15

Gepostet von Зоки Поки am Montag, 27. April 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

BBC драмата „Killing Eve” секоја вечер на Fox во 22.55 часот

Криминалистичкa трилер серија во која двата главни лика, Ив (Сандра О) и Виланел (Џоди Комер), …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!