Почетна / Забава / Скопјани се забавуваа на првата афтер ворк забава во Дежаву

Скопјани се забавуваа на првата афтер ворк забава во Дежаву

 

Тропико бенд на after work во “Дежа Ву”

 

 

Изминатиов петок, центарот на скопската забава се пресели во кафулето “Дежа Ву” каде стартуваше новата сезона на популарните и атрактивни афтер ворк забави.

 

 

Се бараше место повеќе за гостувањето на Тропико бенд кои успеаа да ја вжештат есенската атмосфера во кафулето и да го потврдат рејтингот кој го има ова кафуле.

 

 

На забавата присуствуваа и многу македонски естрадни ѕвезди, како и гости од соседните земји кои се забавуваа со песните кои ги пееше познатиот српски бенд.

Што ни подготвува тимот на ДежаВу за следниот петок, останува да видиме.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!