Почетна / Филм / Секоја вечер филм на МРТ – вторнички на ред е ром ком

Секоја вечер филм на МРТ – вторнички на ред е ром ком

„Барајќи пријател за крај на светот“ во вторник на МТВ 1, 21.10 часот

Најавата дека огромен астероид ќе ја уништи Земјата за помалку од еден месец става крај на бракот на мирниот продавач на осигурување Доџ (Стив Карел), чија сопруга го остава на лице место.

Откако неговата смела млада сосетка, Пени (Кира Најтли), задоцнето ќе достави писмо од поранешната сакана на Доџ, тој одлучува дека мора да ја најде љубовта на својот живот пред да биде предоцна. Доџ и Пени тргнуваат на патување кое на крајот ќе им го разубави животот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!