Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Хумор, смеа и игра на Сител со „Балкан бенд“ и „Азиланти“

Хумор, смеа и игра на Сител со „Балкан бенд“ и „Азиланти“

Во наредните неколку дена, хумор и сатира на телевизија Сител. Од понеделник до петок во 13.30 часот ќе се потсетиме на комичното шоу “Балкан бенд” од пред десетина година за еден феминизиран музички состав. Ванчо, Гоце, Чоревски, Дади, Ѓокица и Димче Мешковски ќе ве дружат низ смеа, песна и во весела сценографија.

Во попладневниот термин, пред почетокот на новата сезона со Лила и Банкарот, ќе се репризира уште една хумористична продукција на Сител.

Maкедонската верзија на “Курсаџии” премиерно се прикажуваше исто така пред десетина година, а овојпат во 17.50 часот ќе се потссетите на згодите и незгодите на азилантите од Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И „Пеколна кујна“ се најде меѓу репризите на српски емисии на Алфа

По ДНК, Необјавени приказни, Семејни тајни, Работна акција… следува уште една репризна емисија на Алфа. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!