Почетна / МК Сцена / Тамара го изостави името на земјата : Честит празник, татковино моја!

Тамара го изостави името на земјата : Честит празник, татковино моја!

Порталот Република пишува за честитката на поп пејачката Тодевска по повод денешниот празник – денот на независноста на Македонија. Како што пишува Република, цитираме во целост, иако напишала во честитката „ти благодарам за сите лекции“, изгледа Тамара Тодевска не ја научила основната, дека ѝ ја честита независноста на Република Македонија. Или пак, не успеа доволно да собере храброст, па да ѝ честита на Северна, која ја претставуваше на Евровизија, а и ја илустрира честитката со фотографија од настапот во Тел Авив.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Таско и Лина со „100 позива“, новиот летен хит

Нашите познати артисти Таско и ултра талентираната и харизматична Лина Пејовска претходното лето буквално го …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!