Почетна / Забава / Новогодишна Move Party со британците Freemasons во XO клубот

Новогодишна Move Party со британците Freemasons во XO клубот

 

Едно од најголемите имиња на британската и светската сцена за Новогодишната ноќ во Скопје! Дојдете на Move Party во XO клуб и дочекајте ја 2016-та со Freemasons!

 

 

Дуото кое стана популарно со ремикси на познатите музички имиња како Beyonce и Faith Evans, и кои во 2005 го преработија број 1 Билборд хитот од 1979 година, “This Time Baby” на Jackie Moore, како и  хитот на мега популарната Tina Turner’s “When The Heartache Is Over”, за Нова година пристигнува во Скопје, и тоа на Move Party во XO.

 

Дојдете да ја заокружиме 2015 година. 31 Декември  @ XO клуб со Freemasons!

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, …

error: Содржината е заштитена!