Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Даниел Кајмакоски повторно дел од „Твоето лице звучи познато“

Даниел Кајмакоски повторно дел од „Твоето лице звучи познато“

Наскоро започнува новата All stars сезона на забавното регионално шоу “Твоето лице звучи познато”. Овојпат ќе ги гледаме најдобрите натпреварувачи од претходните сезони во повторна битка за најдобра имитација и освојување на хуманитарни награди.

Ненад Пагонис, Едита Арадиновиќ, Ненад Кнежевиќ –Кнез, Ивана Петерс, Катарина Богиќевиќ, Жељко Шашиќ, Алекса Јелиќ, Драган Којиќ-Кеба и нашиот Даниел Кајмакоски се десетте учесници во шоуто, кое ќе се емитува на најгледаните телевизии во регионот.

За потсетување, икс факторот Даниел беше победник во 2016 година, а освоените 25 илјади евра ги донираше во хуманитарни цели за лечење на две дечиња од Куманово.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина ѝ даде 12 поени на Тијана – ова се финалистите на ТЛЗП

  Со имитација на Пинк, нашата Тијана се пласираше во финале   Енергичната Тијана Дапчевиќ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!