Почетна / Забава / Видео | По четири години, Дорис Драговиќ со нов видео спот

Видео | По четири години, Дорис Драговиќ со нов видео спот

Сплитската дива Дорис Драговиќ со видео запис за приморската летна балада “Брод за на подобро”. Текстот и музиката се дело на Иван Хуљиќ, аранжманот на Лео Шкаро, а спотот е снимен од страна на Пилос студио.

И песната и спотот ги снимивме во еден здив. Дорис е како покојниот Оливер Драгојевиќ – знае што сака, сака брзо и прецизно да се сработи работата, има визија како тоа треба да изгледа, а затоа сме ние тука за тоа сето да го реализираме, објаснува режисерот на спотот.

Инаку, хрватската пејачка, најпозната по хитовите “Ја ночас умирем” и “Жељо моја”, наголемо се подготува за спектаклот на годината – нејзиниот концерт во загребачка Арена на 30 ноември оваа година.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јапонски оперски пејач ја отпеа познатата „Земјо македонска“

Врвниот јапоснки оперски пејач, Казухиро Котецу е вљубеник во Македонија и македонската песна. Тој на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!