Почетна / МК Сцена / Видео | Биба Додева со нова верзија на „Скопје“ од Леб и Сол

Видео | Биба Додева со нова верзија на „Скопје“ од Леб и Сол

Биба Додева со нова верзија на познатата „Скопје“ од легендарните Леб и Сол, дело на Влатко Стефановски и Горан Стефановски (1987 година).

„Големо благодарам за поддршката од Влатко Стефановски за да ја преработам оваа песна во мој стил, кој рече дека е добра идејата за да ја преработиме во Gipsy Jazz :). Благодарам на баце Дојчин Владимир Дојчиновски, кој ја долови во мој стил и го преработи целиот аранжман на песната за да наликува на енергијата и сензибилитетот на онаа Биба која вие сте навикнати да ја слушате. Ведра, насмеана и полна со енергија и љубов! Се надевам дека ќе уживате во песната! “ – изјави Додева на социјалните мрежи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Пајак со нова соработка и тоа со српскиот Еминем “Mic-MC” за “IDJ“

Клубската сцена се повеќе добива на популарност, а како најзаслужни за развојот на трап сцената …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!