Почетна / Забава / „Ohrid Calling 2019“ на нова локација, дознајте каде

„Ohrid Calling 2019“ на нова локација, дознајте каде

Поради тоа што досегашната локација, стадионот „Билјанини извори“ стана препознатлив по организирање на претежно турбофолк концерти со сомнителен квалитет, Авалон продукција реши нивниот OHRID CALLING да биде посебна држава, па затоа се одлучија годинешното фестивалско издание да ја смени локацијата.

OHRID CALLING FESTIVAL НА НОВА ЛОКАЦИЈА!Почитувани пријатели, Поради тоа што досегашната локација, стадионот „Билјанини извори“ стана препознатлив по организирање на претежно турбофолк концерти со сомнителен квалитет, а сакајќи нашиот OHRID CALLING да биде посебна држава, се одчучивме за годинешното фестивалско издание да ја смениме локацијата. Па така, најголемиот музички настан ова лето во Македонија, OHRID CALLING (четири фестивалски вечери со учество на 24 интернационални диџеи, помеѓу кои и суперстар диџеите Steve Aoki, Fedde Le Grand, Nervo, Robin Schulz, Kungs, Sunnery James & Ryan Marciano, Vini Vici) ќе се одржи во поранешната охридска касарна. Објектот е 15 минути пеш од центарот на градот, а три минути пеш од новата автобуска станица.Се гледаме на уште едно супер спектакуларно издание на OHRID CALLING!Авалон Продукција

Gepostet von Avalon Produkcija am Dienstag, 18. Juni 2019

Па така, најголемиот музички настан ова лето во Македонија, OHRID CALLING (четири фестивалски вечери со учество на 24 интернационални диџеи, помеѓу кои и суперстар диџеите Steve Aoki, Fedde Le Grand, Nervo, Robin Schulz, Kungs, Sunnery James & Ryan Marciano, Vini Vici) ќе се одржи во поранешната охридска касарна.
Објектот е 15 минути пеш од центарот на градот, а три минути пеш од новата автобуска станица.

Следува уште едно спектакуларно издание на OHRID CALLING, во организација на најдобрите, Авалон Продукција.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мартин 99: Пред да се оженам еден телефон швалерски, друг за работа

Во најновата епизода на подкастот „Искрено со Ивана И Адријана”, девојките седнаа со Мартин Трпчевски …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!