Почетна / Телевизија / Даринос и Огнен се подготвуваат за финалето на Гранд

Даринос и Огнен се подготвуваат за финалето на Гранд

Покрај Мартинијан и Филип, во четврточното финале од “Ѕвезде Гранда” настапуваат уште двајца Македонци. Тоа се Дарко Коцевски Даринос кој е во тимот на Ѓорѓе Давид и Огнен Здравковски, под менторство на Марија Шерифовиќ кој деновиве ги полнеше батериите во Париз заедно со другите кандидати на Шерифовиќ.

Во полуфиналето, Даринос се претстави со песните “Загрли ме” oд Адил и втора песна од Шабан Бајрамовиќ, а пак Здравковски успеа да влезе во финале со “Од милион жени” на Тони Цетински и “Продужи даље” од Здравко Чолиќ. За Даринос ќе кажат дека е новиот Бајрамовиќ, а пак Огнен плени со неговиот глас како внук на Зоран Џорлев.

Со кои песни ќе се претстават во големото финале, останува да видиме во четврток на фреквенциите на Прва и Нова БХ кои ги имаат ексклузивните права за емитување на шоуто во регионот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!