Почетна / Телевизија / Видео | Со овaa песнa, Мартинијан се пласираше во финале

Видео | Со овaa песнa, Мартинијан се пласираше во финале

Во четврток, 20 јуни, со почеток во 21 часот ќе се одржи финалето од оваа сезона на регионалното шоу “Ѕвездите на Гранд”. Нова БХ (БиХ), Прва (Србија) и Прва (Црна Гора) ги имаат ексклузивните права за емитување на големото финале на шоуто во четврток во кое фаворити за победа се македонските кандидати.

Мартинијан Кириловски е еден од македонските натпреварувачи под менторство на Јелена Карлеуша, кој несомнено ќе има голем успех во иднина судејќи по критиките и аплаузите кои ги добива со секој негов настап. “Остала си увек иста” на Мишо Ковач беше пресудната песна која ги освои членовите на жири комисијата во полуфиналето и со која, младиот пејач си обезбеди пласман во најдобрите.

⭐💯🔥 POLUFINALE Zvezde Granda Official ⭐💯🔥 MARTINIJAN KIRILOVSKI:🔹️ 1 pesma: Miso Kovac – Ostala si uvjek ista🔹️ 2 pesma: Zdravko Colic – Glavo ludaMOJ NAJBOLJI MENTOR: Jelena Karleuša ❤TEAM: Mira Skoric, Ivana Peters, Zoran Birtasevic, Aleksa Raifovic Zile. ❤KOREOGRAFIJA: Zilenium ❤SPECIAL THANKS TO:Bucen Kozjak – Бучен КозјакKvatro sokovi – KumanovoBoutique DiVaio

Gepostet von Martinijan Kirilovski am Sonntag, 16. Juni 2019

 

Не пропуштајте, четврток стискаме палци за Мартинијан.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!