Почетна / Телевизија / Алфа со нова ТВ емисија за ЕУ и евроинтеграциските процеси

Алфа со нова ТВ емисија за ЕУ и евроинтеграциските процеси

 

“Европски патокази” секоја сабота во 18 часот на Алфа

 

Во соработка со дописникот на агенцијата МИА во Брисел, Бобан Нонковиќ, Алфа телевизија започнува нова емисија “Европски патокази”. Нонковиќ, како уредник и водител на оваа емисија е во средиштето на Европската Унија, Брисел, каде што се креираат европските политити и каде што треба да заврши процесот на прилучувањето на Република Македонија како членка на унијата. 

 

 

Темите на оваа емисија ќе ги покриваат актуелните настан поврзани со ЕУ и Македонија. Согоровници за овие теми се европските функционери, европратеници, комесарите на Европската Комисија, како и другите креатори и донесувачи на одлуки. 

Во исто време, емисијата ќе посвети должно внимание и на прашањата од интерес на Европа, на Европската Унија и на нејзините граѓани од сите земји членки. 

 

 

Заедничките, ЕУ политики, за важни прашања, ефектите од постојните регулативи и односи на во заедничката европска перспектива, како и прашањата од глобален интерес.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на народни приказни пополнуваат термини на Алфа

Вести, политички емисии и дебати. Во тоа се состои во главно програмата на телевизија Алфа. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!