Почетна / Телевизија / Се бараат статисти за снимањето на втората сезона од „Преспав“

Се бараат статисти за снимањето на втората сезона од „Преспав“

 

Пријавувањето за статисти во “Преспав” се во тек

 

ОХО продукција најавува втора сезона од македонскиот ситком “Преспав”. Серијата, која предизвика внимание кај младите гледачи, очигледно продолжува со втора сезона, а дали ќе ја видиме истата актерска екипа, останува да почекаме и видиме.

 

 

Продукцијата во моментов бара статисти кои би се појавиле во новите епизоди на “Преспав”. Секој што има над 18 години и има желба да биде на снимањето, може да се одговори на повикот за пријавување најдоцна до 20 април 2017 год.

Кликнете на следниов линк како би се пријавиле за статист и дружба со Ула, Јелена, Коста, Марио, Тони, Миле, инспектор Томе и Талат:

http://oxo.mk/index.php?module=answers&action=mailink&contact_id=F6E4865D-52D6-4CFB-91B8-F33FBB285CE0&questionary_id=7E6F53FE-D261-4A69-BCD9-3B5CF6EA38C6

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!