Почетна / Филм / Вестерн акција со Расел Кроу и Кристијан Бејл во недела на МТВ

Вестерн акција со Расел Кроу и Кристијан Бејл во недела на МТВ

недела, 15 октомври 20123, МРТ 1, 20.50 часот – “Возот за Јума”

Кон крајот на 19. век озогласената банда на озогласениот Бен Вејд (Расел Кроу) дивее низ Аризона.

Кога конечно силите на шерифот ќе го уапсат, сиромашниот фармер и ветеран од граѓанската војна Ден Еванс (Кристријан Бел) се пријавува да биде еден од луѓето што ќе го спроведат Вејд до возот за Јума каде Вејд треба да одговара за своите злосторства.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Отпор”, биографска воена драма во саботната вечер на Телма

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – Отпор Сè што Марсел Марсо …

error: Содржината е заштитена!