Почетна / Сапуници / Мистериите во „Тоскана“ продолжуваат само за викенд во 18 часот

Мистериите во „Тоскана“ продолжуваат само за викенд во 18 часот

 

Вечерва крај за “Една ноќ на Јадранот”

 

Во сабота (1 октомври) во 22 часот, Сител телевизија ќе ја емитува последната епизода од српската мини серија “Една ноќ на Јадранот” која ни раскажа романтична приказна, родена една летна ноќ крај морските брегови на Јадранот.

 

 

Но од сабота и нова промена на програмата на Сител. Во 18 часот ќе се емитува нова епизода од италијанската играна серија “Тоскана”. Серијата за тајните и мистериите кои се кријат во малото место од сега ќе се емитува во сабота и недела во тој термин.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!