Почетна / Сапуници / Актерот од „Траги од минатото“ поради повреда, го прекинал своето хоби

Актерот од „Траги од минатото“ поради повреда, го прекинал своето хоби

Осман Ајдин (34) е познат за публиката по улогите во турските сапуници, и тоа како добриот и наивен Селим во „Аманет“ и богатиот Топрак во “Траги од минатото”.

Иако долго време професионално играл фудбал, судбината си поиграла со него и го одвела на друг пат. Кога се здобил со повреда на лигаментите, со поддршка од пријателите и семејството, решил да отвори ново поглавје во својот живот.

Да, тоа што сум пред камерата ме опушта, времето што го поминувам таму ми додава добра енергија за работата и приватниот живот.

Мојата најпозната улога е Селим во “Аманет”, многу чесен, вреден и наивен. Тој има потенцијал да биде среќен со мали нешта, но да изгуби рамнотежа дури и малку за да го бара своето право.

Тимот на ТВ Пакет го праша кој турски или странски актер би го издвоил од останатите?

– Киванч Татлитуг постигна многу добар успех во Турција. Отсекогаш ме интересирало како започна и каде е сега. Неговиот личен живот, децата и неговиот успех во деловниот живот се многу успешни во овој поглед.

Дали сте отворени за работа во странство?

– Зошто да не, ако се укаже можност секако зависи од понудата.

Што правиш во твоето слободно време? Кои се твоите интереси?

– Многу сакам да јадам, но поради спортот не можам да јадам се. Ги следам филмовите на MARVEL/DC. Ова се моите интереси за научна фантастика и фантазија. Сакам да играм фудбал, но се чувствувам малку огорчено поради тоа бидејќи ми се скршени вкрстените лигаменти. Ќе се лекувам што е можно поскоро. Имам посебна страст за Mustang Eleanor од 1969 година.

Што те лути?

– Неточни зборови кажани за мене или кажани на моето семејство, по ова прашање може да ми ја наруши рамнотежата. Освен тоа, јас сум многу против неправдата, лажниот однос и неискреноста.

Која од вашите особини најмногу ви се допаѓа?

– Мислам дека моето чувство за правда е многу созреано и многу сум уверен во ова прашање, рамнотежата на ова многу добро ја обезбедувам во себе и дефинитивно го добивам панданот и многу уживам во оваа карактеристика.

Која од вашите особини не ви се допаѓа?

– Опседнат сум, во заблуда и понекогаш тоа го сфаќам сериозно, постојано барам перфекционизам во тоа што сум го направил, некогаш е добро, некогаш лошо завршува.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Време е да паднеме во „Замка“, нова серија на Канал 5

Умут, маркантен и храбар човек, во потрага по правда за своето семејство но и за …

error: Содржината е заштитена!