Почетна / Филм / Неделен трилер на Телма навечер – „Заговорот од Маркеш“

Неделен трилер на Телма навечер – „Заговорот од Маркеш“

📅 недела, 15 октомври
⏰ 22:15 – Заговорот од Маракеш

Откако некој ќе ѝ го киднапира детето во Мароко, поранешнa тајна агентка ќе направи сè за да го врати.

Лиза е мајка и љубовница на американскиот политичар Кларк Андерсон. Исфрустрирани од постојаното вклучување во кампањата и можноста да се открие нивната врска, Кларк препорачува Лиза да отпатува некаде со своето дете.

Лиза патува во Мароко со својата ќерка. Во еден момент, додека таа купува нараквица, некој и ја киднапира ќерката. Сепак, Лиза е поранешна тајна агентка која почнува да ги користи своите вештини за да го пронајде и врати своето дете. Наскоро открива дека ова не е киднапирање на случајно избрано дете.

Самохрана мајка очајно го бара своето исчезнато дете во прекрасна, но непозната земја, по очигледно киднапирање. Немајќи доверба во никого и не запирајќи на ништо, додека таа го пробива својот пат низ матните улица и неплодните пејзажи, сега вмешани во убиството на навидум невин човек, нејзините врски во САД почнуваат да откриваат дека во прашање е многу повеќе случаност.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!