Почетна / Сапуници / Фидан од „Траги од минатото“ e физичарка, но снимала и за Нивеа

Фидан од „Траги од минатото“ e физичарка, но снимала и за Нивеа

Хазал Адијаман (родена 6 август 1989 година, Истанбул) е актерка во турски серии, филмови и театарски претстави.

Своето образование го завршила на универзитетот Мармара, смер физика.

За македонската публика е позната како Ѓул во Величенствениот (Канал 5), како Јасмин во “Јусуф” (Клан), а потоа и со епизодни улоги во Нашата Дениз (Сител), Девојката од село (Сител) и Напуштени (Канал 5).

Сепак, главна улога конечно добива минатата година во турската серија “Траги од минатото”, чии последни епизоди ги следите секоја вечер на Сител.

Стана дел и од рекламите на Eti Hoşbeş, Bosch, Nivea 8×4, а се појави и во видео клипот за “Bulanık Niyetler” од музичката група Pijama.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!