Почетна / Серии / Кои се актерите во новата српска трилер серија на Алфа?

Кои се актерите во новата српска трилер серија на Алфа?

Добитничка на Златна Антена за најдобра главна машка улога, најдобро сценарио и режија. “Ubice mog oca” ексклузивно на Алфа од понеделник до петок во 20.30 часот.

Главните улоги ги толкуваат Вук Костиќ, Марко Јанкетиќ, Тихомир Станиќ, Миодраг Радоњиќ, Марко Васиљевиќ, Мирјана Карановиќ, Нина Јанковиќ Дичиќ, Славко Штимац, Славиша Чуровиќ, Слобода Миќаловиќ, Иван Заблаќански, Ивана Дудиќ и други.

Исто така, во серијата ќе се појават и: Славен Дошло, Милан Колак, Никола Ристановски, Александар Димитријевиќ, Тарик Филиповиќ, Соња Дамјановиќ, Милош Влалукин, Сања Јовиќевиќ Поповиќ, Иван Јефтовиќ, како и најголемата српска ѕвезда моментално Александра Пријовиќ …

Сценариото за серијата го напиша Наташа Дракулиќ, која се јавува и како нејзин креатор заедно со Предраг Гага Антонијевиќ. Како режисер се потпишува Милош Кодемо.

Снимена во шест сезони и вкупно 67 продолженија, не пропуштајте го стартот на новата српска крими серија на Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!