Почетна / МК Сцена / Трет и последен концерт на Владо Јаневски за оваа година

Трет и последен концерт на Владо Јаневски за оваа година

Иако интересот за серијата на ноемвриски концерти на Владо Јаневски и неговиот бенд како дури сега да започнува, Авалон продукција за жал се приморани за оваа година да завршат со концерт број 3.

Продажбата на влезници за концертот на 26ти ноември е започната онлајн на ticketx.mk и ширум продажната мрежа на ticketx низ Македонија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дино Имери свиреше на историско пијано од марката „Плејел“

На 19 ноември, македонскиот пијанист Дино Имери одржа фантастичен солистички концерт во Загреб, Хрватска, во …

error: Содржината е заштитена!