Почетна / Серии / Големиот си оди, малиот останува – крај за „The big bang theory“

Големиот си оди, малиот останува – крај за „The big bang theory“

„Бубалици“ (The big bang theory), еден од најпознатите ситкоми на американската продукција, секој четврток ги емитува своите последни епизоди. Последната 279та епизода ќе биде емитувана на 16ти мај оваа година.

Па така додека оваа година големиот Шелдон си оди, „Малиот Шелдон“ – спин оф приквел серијата каде Шелдон е прикажан во детските години, останува уште долго на aмериканските простори. „Малиот Шелдон“ веќе две години се прикажува на американската телевизија CBS и обновен е за трета и  четврта сезона.

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мексиканската биографска драма за „Рубироса“ саботно на Телма

Секоја сабота во 20 часот на Телма телевизија се емитува мексиканската биографска серија “Рубироса”, снимена …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!