Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Забава и нови кулинарски трикови во новата сезона од „Брза кујна“

Забава и нови кулинарски трикови во новата сезона од „Брза кујна“

Од понеделник (2 октомври) на Сител телевизија започнува деветатта сезона од популарното кулинарско шоу “Брза кујна”.

Двајца натпреварувачи кои заедно со познатите кулинарски шефови Никола и Бобан треба да подготват храна за буџет од 500 денари поединечно. Двата тима се поделени во тим на црвениот домат и тим на зелени пиперки.

За одредено време тие треба да подготват главно јадење и десерт. Подготвената храна освен натпреварувачите ја дегустира и публиката која преку гласање ќе го одреди победникот во секоја емисија.

Од понеделник до петок на Сител во 17 часот – готвиме, се забавуваме и навиваме во “Брза кујна”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Анета Молика отворено за разводот и неверството

Фолк-пејачката Анета Мицевска по дваесет и две години брак со музичарот Џими Мицевски, се разведува …

error: Содржината е заштитена!