Почетна / Серии / Кабловските Fox канали со ребрендинг и ново име – Fox станува Star

Кабловските Fox канали со ребрендинг и ново име – Fox станува Star

STAR Channel пристигнува во Македонија од 1 октомври, а промената на ѕвездата со себе носи омилени серии и возбудливи нови наслови.

Како што беше најавено претходно оваа година од компанијата Волт Дизни, FOX станува STAR Channel, а новото име и впечатливиот визуелен идентитет на иконскиот телевизиски канал ќе го осветлуваат малиот екран од 1 октомври.

STAR Channel ќе остане дестинација за храбра забава, со мисија на фановите да им ги донесе најдобрите акциони, драмски и хумористични серии од водечките студија.

Гледачите ќе можат да уживаат во приказните што ги знаат и сакаат, со наслови како што се Simpsons, Castle и Bones, како и многу возбудливи премиери за каналот, како што е хит хумористичната серија ” Only murders in the building ” со Стив Мартин, Мартин Шорт и Селена Гомез, акционата-авантуристичка серија “True lies”, модерен приказ на истоимениот филм, како и многу други.

Почнувајќи од октомври, нè очекуваат пет последователни недели полни со суперхероски авантури со Marvel Movie Nights на STAR Channel.

Констелацијата на забавни канали во портфолиото на компанијата Волт Дизни е надополнета со STAR Life и STAR Crime.

STAR Life ќе продолжи да им нуди на гледачите свежи забавни содржини и ќе биде нивниот прозорец кон најновите наслови на романса, драма и драма-комедија. Премиерно доаѓаат “Gaslit” со Џулија Робертс и Шон Пен во главните улоги и “Little Fires Everywhere” со Кери Вашингтон и Рис Витерспун во главните улоги. Гледачите исто така ќе имаат можност да поминуваат часови со омилените ликови како што се очајните домаќинки од Вистерија Лејн, како и докротие од “Grey’s Anatomy”.

STAR Crime ќе остане верна на традицијата да ги интригира љубителите на сложени истраги со својата програма исполнета со духовита и висока криминална содржина. Заедно со ребрендирањето на каналот, ги очекуваме и премиерите на сериите како „Вил Трент“ и „Убиство надвор од рајот“.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Смртта на Метју Пери ја помрачи куќата во која живеел

Како што веќе објавивме, Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата …

error: Содржината е заштитена!