Почетна / Сапуници / Турската сапуница „Грешници” обновена и за следна сезона

Турската сапуница „Грешници” обновена и за следна сезона

Маратонската турска сапуница “Грешници” доби зелено светло за нова трета сезона. Хира и Орхун продолжуваат и наредната 2023/2024 телевизиска сезона секојдневно да ја споделуваат својата љубов на малите екрани во Турција со што серијата би имала минимум 500 продолженија покрај досега емитуваните 310 со едночасовно времетраење како што се емитува во Турција.

Во Македонија, серијата се емитува на Канал 5 телевизија и е во тек првата сезона.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Рудници на страста” – нова дневна теленовела на Телма

Нова продукција на Телевиса, теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги …

error: Содржината е заштитена!