Почетна / Филм / „Старо момче“, нео-ноар акционен трилер филм на Телма

„Старо момче“, нео-ноар акционен трилер филм на Телма

Вечерва на Телма од 22:15 гледајте го „Старо момче“, американски нео-ноар акционен трилер филм од 2013 година во режија на Спајк Ли.

Џо, директор за рекламирање, е киднапиран и држен во заложништво 20 години. Бидејќи неговото ослободување е подеднакво мистериозно, тој тргнува во мисија да ги пронајде виновниците и открива врски со гадно минато.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неделно попладне на МТВ 1 со акционата комедија за „Агентот Коди Бонкс“

Средношколецот Коди Бенкс не сака ништо повеќе од она што го сака секој друг тинејџер: …

error: Содржината е заштитена!