Почетна / 2021 / December (страна 3)

Месечни Архиви: December 2021

За сите што пропуштивте, серијата за балерината повторно на МТМ

Семејната руска мелодрама за топли предпразнични и празнични попладниња. За сите оние кои ја пропуштивте премиерата, ТВ МТМ – Прва Скопска телевизија ви нуди повторно задоволство со серијата за вистинските семејни вредности, oд понеделник до петок во 12 часот на пладне. Татјана е талентирана и трудољубива примабалерина на московскиот театар. …

Повеќе »

Финалната борба на „Шампионот“ ќе ги расплака гледачите на Сител

Оваа сабота во 21.20 часот на телевизија Сител проследете ја финалната борба на “Шампионот”. Кога Фират ќе влезе во рингот, тој ќе се бори не само против најсилниот противник што некогаш го сретнал во животот, туку и против здравствениот проблем на синот со кој се соочуваше цело време, но и …

Повеќе »

Почина мексиканската актерка oд сериите на Телевиса

На 82 годишна возраст почина Кармен Салинас по хоспитализација од срцев удар. Актерката има шест децениска филмска и телевизиска кариера, а за македонската публика е позната по споредните улоги во мексиканските теленовели, каде најчесто глумеше добродушна жена од сиромашните квартови. Па така, ја знаеме како Селија од “Прегрни ме цврсто” …

Повеќе »

Изложбата „Метаморфоза“ на Бојан Ковски се отвора во МКЦ

На 10 декември 2021, од 20:00 часот, во МКЦ, е отворањето на изложбата на уметникот Бојан Ковски, кој прославува 5 години од почетокот на неговото творештво во оваа гранка од уметноста. Изложбата со наслов Метаморфоза, има за цел да ја прикаже психата на луѓето и како секоја промена ги прави …

Повеќе »

Вестерн драмата „The Son“ со Пирс Броснан во 20:30 часот на Телма

Сложена приказна за честа и семејството. За вредностите кои ги почитуваме. Секој што ги напаѓа, плаќа мошне висока цена. Семејна драма што се одвива цели 150 години во Тексас. Оваа серија мошне лично ни покажува како немилосрдната желба за моќ има големи последици во неколку генерации на семејството МекКалоу. Илај …

Повеќе »

Ивана Крстеска Јаневска од сега ја води утринската на Алфа

Ивана Крстеска Јаневска стана дел од водителскиот тим на утринската програма на Алфа. Во “Добро утро секое утро”, покрај Александра Овчарска, ќе ја гледаме и Ивана која ќе нè буди со сервисни информации од земјава и светот, како и низ разговорите со гостите во студиото, ќе нè води низ актуелните …

Повеќе »

Фото | Пепа Димитрова снима нов спот за „Со тебе немам сон“

После сè уште актуелната “Длабоко”, Пепа Димитрова веќе ја заврши новата песна и снима нов спот. Се работи за брза и модерна песна, насловена “Со тебе немам сон”, потпишана од Весна Малинова и Владимир Дојчиновски Дојчин. Спотот го работи Зоран Стојановски Зонде. По она што се гледа од сликите, Пепа …

Повеќе »

„Агро Балкан“, викенд емисија на Алфа за теми од земјоделството

Секоја сабота на пладне на Алфа се емитува емисијата “Агро Балкан” која обработува теми од земјоделскиот сектор. Вестите и новостите се однесуваат првенствено за Македонија, а потоа и за останатите земји од Балканот. Органско производство, пчеларство, винарство беа темите во првите емисии, а што следно ќе дознаат земјоделците и сите …

Повеќе »

„Одмазда“, серијата од срцето на Анадолија од сега во ноќен термин

Анадолиската приказна за големото семејство продолжува со нови епизоди од понеделник до петок по 22.30 часот, веднаш по “За семејството” на Канал 5. Згодите и незгодите на ликовите во големиот конак ќе може да ги следите во вечерниот термин, наместо досега во 17 часот кога и ќе се емитува нова …

Повеќе »

„Продадени души“ на Канал 5 – серија за љубовта и пожртвуваноста

Јасемин е млада девојка која имала тежок живот, но никогаш не се откажува и успева да се запише на Правниот факултет. Сега, таа оди на факултет и работи во компанија која организира настани и церемонии. Јасемин живее заедно со нејзината блиска пријателка Ширин која работи во истата компанија. И двете …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!