Дневни Архиви: 30/12/2021 | 20:42

Џумбус со Благица, Миле и Сани за новогодишната ноќ на Алфа

Вистински новогодишен џумбус на 31 декември со почеток во 21 часот на Алфа. Новогодишна програма со најголемите фолк ѕвезди од Македонија. Благица Павловска, Благоја Брујовски, Миле Кузмановски, Сани и многу други се дел од забавата што оваа година ќе ви ја приреди Алфа телевизија за веселно и среќно сите заедно …

Повеќе »

Гавазова и Адил ќе ве забавуваат за Нова година на Канал 5

Сузана Гавазова, Александар Тасевски од “Браво бенд” и српскиот фолкер Адил ќе ве забавуваат во новогодишната емисија на Канал 5 телевизија. Од 22.30 часот започнува веселата прослава со Канал 5. Музика, игра, бенд е она што ќе го понуди Канал 5 за своите гледачи кои сакаат да ја дочекаат новата …

Повеќе »

Фолк рефрени и смеа во новогодишното шоу на ТВ 24

Oваа година, ТВ 24 ќе емитува забавна емисија за дочек на Новата 2022 година. Специјално издание на кумановската хумористична емисија “Нема љутиш” ќе се прикажува на телевизија 24 со многу забава, македонски народни песна и игри. Наум Петрески, Благоја Грујовски се дел од имињата кои ќе ги отпеат познатите македонски …

Повеќе »

Благородничките се враќаат со нова сезона на МТМ телевизија

Една од најпознатите руски мелодрами и ремек дело на руската кинематографија, на задоволство на многумина се враќа со нова, втора сезона на малите екрани. Од 7 јануари на прва скопска МТМ телевизија продолжува сагата за младите благороднички, сагата за едно далечно време кога мажите преку двобој ја бранеле честа на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!