Дневни Архиви: 04/12/2021 | 23:28

„Агро Балкан“, викенд емисија на Алфа за теми од земјоделството

Секоја сабота на пладне на Алфа се емитува емисијата “Агро Балкан” која обработува теми од земјоделскиот сектор. Вестите и новостите се однесуваат првенствено за Македонија, а потоа и за останатите земји од Балканот. Органско производство, пчеларство, винарство беа темите во првите емисии, а што следно ќе дознаат земјоделците и сите …

Повеќе »

„Одмазда“, серијата од срцето на Анадолија од сега во ноќен термин

Анадолиската приказна за големото семејство продолжува со нови епизоди од понеделник до петок по 22.30 часот, веднаш по “За семејството” на Канал 5. Згодите и незгодите на ликовите во големиот конак ќе може да ги следите во вечерниот термин, наместо досега во 17 часот кога и ќе се емитува нова …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!