Дневни Архиви: 10/12/2021 | 22:34

Финалната борба на „Шампионот“ ќе ги расплака гледачите на Сител

Оваа сабота во 21.20 часот на телевизија Сител проследете ја финалната борба на “Шампионот”. Кога Фират ќе влезе во рингот, тој ќе се бори не само против најсилниот противник што некогаш го сретнал во животот, туку и против здравствениот проблем на синот со кој се соочуваше цело време, но и …

Повеќе »

Почина мексиканската актерка oд сериите на Телевиса

На 82 годишна возраст почина Кармен Салинас по хоспитализација од срцев удар. Актерката има шест децениска филмска и телевизиска кариера, а за македонската публика е позната по споредните улоги во мексиканските теленовели, каде најчесто глумеше добродушна жена од сиромашните квартови. Па така, ја знаеме како Селија од “Прегрни ме цврсто” …

Повеќе »

Изложбата „Метаморфоза“ на Бојан Ковски се отвора во МКЦ

На 10 декември 2021, од 20:00 часот, во МКЦ, е отворањето на изложбата на уметникот Бојан Ковски, кој прославува 5 години од почетокот на неговото творештво во оваа гранка од уметноста. Изложбата со наслов Метаморфоза, има за цел да ја прикаже психата на луѓето и како секоја промена ги прави …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!