Почетна / 2022 / January

Месечни Архиви: January 2022

Шокантно | Српската пејачка Теа Таировиќ пееше за бугарско девојче

Горат социјалните мрежи. На Твитер се појави видео кое ги разочара и разбесни корисниците на социјални мрежи кои го погледнаа скандалозното видео на кралицата на бакшишот. Имено на настап во Благоевград во Бугарија, Таировиќ ја отпеала „Македонско девојче“, но наместо за македонско, пеела за најубаво бугарско девојче. Ваквиот гаф на …

Повеќе »

Кој е Виктор – македонскиот супермен во борба за победа на Евровизија

Виктор потекнува од музичко семејство. Неговите татко и дедо се занимавале со музика, неговата мајка поседувала талент за пеење, иако никогаш не го искористила професионално, а неговиот брат бил државен шампион во латино-американски и стандардни танци. Покрај школските активности, како дете тренирал кошарка и пливање 10 години. Со кошаркарскиот тим …

Повеќе »

Видео | „Супермен“ на Виктор ја освои евровизиската публика

Македонскиот пејач Виктор Апостоловски на чекор да биде идниот македонски претставник на големиот пејачки спектакл – Евровизија 2022. МРТ ги претстави шестте песни кои ќе се борат за победа, а која песна ќе ја претставува оваа година нашата Македонија на Евросонг во Италија, ќе дознаеме набрзо. “Супермен” веќе ги освои …

Повеќе »

Аудио | Прв сингл на македонскиот продуцент MVRTK за 2022 година

Македонскиот музички продуцент MVRTK повторно се враќа со ново издание, овој пат во соработка со кинескиот продуцент AndyBear и вокалистот Luke Coulson, под наслов Out Of Sight. Песната е издадена под германската музичка издавачка куќа SWUTCH Music. Минатата година беше исполнета со успеси за MVRTK, кој издаде две песни, со …

Повеќе »

Соња Алексовска Н.: Чувствував кога луѓето му забиваа нож во грб на Тоше

Новинарката Соња Алексовска Неделковска, автор на книгата за Тоше и сопруга на текстописецот Огнен Неделковски, за естрадниот магазин “Бекстејџ”зборуваше за првите средби со Тоше, односот новинар, соговорник, за интервјуата,ексклузивите кои Тоше и ги дал, но и за ветувањето кое си го дала себе си дека веќе нема никогаш да напише …

Повеќе »

Миро Буљан: Да беше Тоше жив, ќе беше прекрасен татко

Кога некој ќе ме праша нешто за Тоше, мојот одговор секогаш гласи дека сакам моите деца да бидат такви како него. Токму со оваа реченица Миро Буљан го започна интервјуто во „Бекстејџ”. Истакнат хрватски композитор и продуцент. Име и презиме кое и те како е познато на Балканот. Досега има …

Повеќе »

Тони Михајловски и Беби Дол се дел од „Тајкун“, новата серија на Телма

Иако ветеран на филмската сцена, не само во рамки на српската кинематографија туку и како балкански филмски работник, Драган Бјелогрлиќ е отворен и слободен во изразувањето на сопствените ставови, па често во родната Србија има големи напади и критики врз него, кои доаѓаат секогаш од филмски автори, помалку успешни од …

Повеќе »

Ребека за „Backstage“: Тоше многу ми помогна за здравјето на Маркијан

Македонската поп ѕвезда Ребека Јанковска Ристески е жена од која може многу да се научи. И покрај сите тешкотии кои ѝ ги задава животот, таа не ја трга насмевката од своето лице. Во ексклузивно интервју за естрадниот магазин “Бекстејџ”, издание кое беше посветено на нашата ѕвезда Тоше Проески, одбележување на …

Повеќе »

„Срцето на градот“, нова турска драма на кабловскиот Dizi канал

На Dizi почнува нова возбудлива серија. „Срцето на градот“ ја раскажува приказната за Али, морнар, израснат на товарен брод од страна на Рауф, кој го спасил како дете откако и двајцата биле сведоци на убиството на неговата мајка – од рацете на неговиот татко. Во друштво на Рауф и пловејќи …

Повеќе »

„Backstage“ на Телма со специјал посветен на Тоше Проески

На 25.01.1981 се роди најголемиот и најдобриот музички вокал во Македонија Тоше Тодор Проески.Денес се навршуваат 41 години од раѓањето на најголемата ѕвезда во Македонија. Човекот кој покрај големиот талент, имаше и огромно срце и секогаш имаше љубов за се. Човекот кој докажува дека музиката нема граници и човекот кој …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!