Почетна / 2021 / December

Месечни Архиви: December 2021

„Sheltering sky“, „Sin city 2“ и „Mothers and daughters“ за НГ на Телма

По концертите на македонските изведувачи,  во новогодишната ноќ на Телма следува маратон на филмови. 15 минути по големиот влез во 2022-та година, започнува “Чај во Сахара”. Одлична актерска екипа на чело со Џон Малковиќ во приказната за млад брачен пар чија блискост се губи после 10 години брак. Кит и …

Повеќе »

По новата година, разбудете се со детскиот блок филмчиња на Сител

сабота (01 јануари 2022) – “Малиот принц”, 05.45 часот Од Марк Озборн доаѓа првиот досега анимиран филм адаптиран на ремек-делото на Антоан де Сент Егзипери, Малиот принц. Во срцето на оваа приказна се наоѓа малото девојче, кое нејзината мајка ја подготвува за светот на возрасните во кој тие живеат – …

Повеќе »

Џумбус со Благица, Миле и Сани за новогодишната ноќ на Алфа

Вистински новогодишен џумбус на 31 декември со почеток во 21 часот на Алфа. Новогодишна програма со најголемите фолк ѕвезди од Македонија. Благица Павловска, Благоја Брујовски, Миле Кузмановски, Сани и многу други се дел од забавата што оваа година ќе ви ја приреди Алфа телевизија за веселно и среќно сите заедно …

Повеќе »

Гавазова и Адил ќе ве забавуваат за Нова година на Канал 5

Сузана Гавазова, Александар Тасевски од “Браво бенд” и српскиот фолкер Адил ќе ве забавуваат во новогодишната емисија на Канал 5 телевизија. Од 22.30 часот започнува веселата прослава со Канал 5. Музика, игра, бенд е она што ќе го понуди Канал 5 за своите гледачи кои сакаат да ја дочекаат новата …

Повеќе »

Фолк рефрени и смеа во новогодишното шоу на ТВ 24

Oваа година, ТВ 24 ќе емитува забавна емисија за дочек на Новата 2022 година. Специјално издание на кумановската хумористична емисија “Нема љутиш” ќе се прикажува на телевизија 24 со многу забава, македонски народни песна и игри. Наум Петрески, Благоја Грујовски се дел од имињата кои ќе ги отпеат познатите македонски …

Повеќе »

Благородничките се враќаат со нова сезона на МТМ телевизија

Една од најпознатите руски мелодрами и ремек дело на руската кинематографија, на задоволство на многумина се враќа со нова, втора сезона на малите екрани. Од 7 јануари на прва скопска МТМ телевизија продолжува сагата за младите благороднички, сагата за едно далечно време кога мажите преку двобој ја бранеле честа на …

Повеќе »

Авантура, комедија и хорор во филмската новогодишна ноќ на МРТ 1

По завршетокот на новогодишната програма од “Преспав”, по полноќ во првиот ден од новата година започнува филмската ноќ на МРТ 1. 30 минути по полноќ стартува “Аквамен”, извонредна акциска авантура на режисерот Џејмс Ван, која се одвива во непрегледниот и визуелно волшебен свет на седумте мориња со Џејсон Момоа во …

Повеќе »

Видео | Јелена и Талат го преработија хитот на Теа Таировиќ

Во пресрет на големото новогодишно “Преспав” шоу на Македонската телевизија за новогодишната ноќ, тимот на серијата го преработи најпопуларниот српски хит за минатава година. Се работи за песната “Хајде” од Теа Таировиќ, а како тоа звучи во изведба на Јелена, Талат и Исаура, погледнете во продолжение : Дани | ТВ …

Повеќе »

Фото | Најлудиот дочек на Новата година и овој пат е на Сител

„Младоста е кога ви дозволуваат да останете будни до полноќ за Нова година; Старост е кога ве тераат на тоа. Оптимистот остнува буден до полноќ за да ја дочека Нова година, а песимистот останува буден за да се увери дека старата сигурно поминала!“ Но, затоа и едни и други, и …

Повеќе »

Остануваме будни со акцијата „Без граници“ и Доналд Сатерленд на Сител

Секој работен ден по полноќ, Сител телевизија ќе ја емитува крими серијата “Без граници”, снимена од продуцентски куќи од САД, Германија, Италија и Франција. Светската премиера, серијата ја имаше на Телевизискиот фестивал во Монте-Карло на 14 јуни 2013. Во продолжение, ве запознаваме со содржината : Поради тоа што Европа станала …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!