Почетна / Сапуници / „Одмазда“, серијата од срцето на Анадолија од сега во ноќен термин

„Одмазда“, серијата од срцето на Анадолија од сега во ноќен термин

Анадолиската приказна за големото семејство продолжува со нови епизоди од понеделник до петок по 22.30 часот, веднаш по “За семејството” на Канал 5.

Згодите и незгодите на ликовите во големиот конак ќе може да ги следите во вечерниот термин, наместо досега во 17 часот кога и ќе се емитува нова серија.

Следуваат нови мигови во љубовната сторија за Али и Мави. Љубов родена од поривот на големата одмазда, која во срцето на старите одаи и камени дворја, ќе се избори за својата среќа.

Од понеделник до петок – драма и хумор во многукратно наградуваната серија “Одмазда” на Канал 5.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

error: Содржината е заштитена!