Дневни Архиви: 22/12/2021 | 13:58

Ѕвездата од сериите – турскиот Бред Пит ќе стане татко

Турскиот Бред Пит, Киванч Татлитуѓ и неговата сопруга Башак Дизер го очекуваат своето прво дете! Радосната вест дека Дизер е во третиот месец од бременоста ја соопшти парот, кој судбоносното „да“ го кажа во 2016 година.   Киванч Татлитуѓ и Башак Дизер, кои веќе извесно време живеат во Мардин, важат …

Повеќе »

Две култури ќе се спојат во новата магична серија на МТМ

“Исток Запад”, првата серија снимена во руско-турска продукција ќе спои два света, две култури, две традиции и ќе го создаде најголемиот мост на љубовта меѓу студената Русија и топлата земја крај Босфорот. Татјана е млада и убава жена, која навидум има сè што било која би посакала. Има сопруг што …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!