Дневни Архиви: 15/12/2021 | 13:08

Американскиот рапер Tyga доаѓа во Скопје во јуни 2022 година

Повеќекратниот Греми номиниран и наградуван артист TYGA (World Best Male Artist, World Best Live Act, World Best Song……) на 22ри јуни 2022г. на стадионот АРМ, во склоп на својата светска турнеја, доаѓа во Македонија како Headliner на FUSION FESTIVAL. Micheal Ray Nguyen – Stevenson a.k.a TYGA во својата кариера има …

Повеќе »

ААВМУ ја опомена Алфа : „Величествениот“ не смее да оди дење

По добиена претставка од физичко лице, извршен е вонреден програмски надзор од Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги врз ТВ Алфа за почитувањето на обврските за заштита на малолетната публика. При надзорот, како што известува Агенцијата, било утврдено дека првите четири епизоди од играниот серијал „Величествениот “, емитувани на 30 …

Повеќе »

Промовирана книгата „Помеѓу поделено и едно општество“

Промоција на книгата „Помеѓу поделено и едно општество (Македонски рефлексии)”, од авторите д-р Рубин Земон, д-р Петар Атанасов, д-р Сефер Тахири, д-р Мустафа Ибраими и д-р Ана Чупеска (која воедно е и уредничка на изданието), се случи на 14.12.2021 во Музејот на македонската борба за самостојност. Книгата е во издание …

Повеќе »

Пејачката Симона Поповска со музичка порака „За нова година“

Таа е една од најдобрите женски вокали кај нас, повторно актуелна со нови синглови. После песната на англиски јазик “Feel so good”, Симона ни спреми уште едно музичко изненадување по повод Нова Година и претстојните новогодишни празници. Се работи за специјална новогодишна песна насловена -“За Нова Година“. Песната е на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!