Дневни Архиви: 31/12/2021 | 10:32

„Sheltering sky“, „Sin city 2“ и „Mothers and daughters“ за НГ на Телма

По концертите на македонските изведувачи,  во новогодишната ноќ на Телма следува маратон на филмови. 15 минути по големиот влез во 2022-та година, започнува “Чај во Сахара”. Одлична актерска екипа на чело со Џон Малковиќ во приказната за млад брачен пар чија блискост се губи после 10 години брак. Кит и …

Повеќе »

По новата година, разбудете се со детскиот блок филмчиња на Сител

сабота (01 јануари 2022) – “Малиот принц”, 05.45 часот Од Марк Озборн доаѓа првиот досега анимиран филм адаптиран на ремек-делото на Антоан де Сент Егзипери, Малиот принц. Во срцето на оваа приказна се наоѓа малото девојче, кое нејзината мајка ја подготвува за светот на возрасните во кој тие живеат – …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!