Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Агро Балкан“, викенд емисија на Алфа за теми од земјоделството

„Агро Балкан“, викенд емисија на Алфа за теми од земјоделството

Секоја сабота на пладне на Алфа се емитува емисијата “Агро Балкан” која обработува теми од земјоделскиот сектор. Вестите и новостите се однесуваат првенствено за Македонија, а потоа и за останатите земји од Балканот.

Органско производство, пчеларство, винарство беа темите во првите емисии, а што следно ќе дознаат земјоделците и сите оние вклучени во оваа стопанска гранка, дознаваме на Алфа.

Автор и водител на емисијата е Тони Стојкоски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жешко политичко лето“ наместо „Само вистина“ на Канал 5

Дебатните политички емисии “Само вистина” и “Само интервју” заминуваат на летна пауза. ТВ дебатите продолжуваат …

error: Содржината е заштитена!